Новый закон может превратить украинских партизан на Донбассе в военных преступников.
Несколько дней назад в Раде зарегистрировали проект закона "Об установлении справедливости и наказании виновных в военных преступлениях по событиям в Донецкой и Луганской областях".
Из несомненных плюсов этого законопроекта - там вообще не упоминаются гражданские, их не обвиняют в сотрудничестве с оккупантами за то, что они остались на своих рабочих местах в школах или больницах, и сейчас работают под оккупационными флагами. То есть, если этот закон будет принят, из директора гимназии Штейна не сделают врага народа.
Напомню, что другие законопроекты, придуманные великовозрастными октябрятами и пионерами, скучающими по сталинизму, предлагают объявлять врагами народами (коллаборантами) огромное количество гражданских, оставшихся на оккупированных территориях и вынужденных сотрудничать с оккупационной администрацией, занимаясь бизнесом или работая в бюджетных организациях. Причем, карать предлагается не только жителей оккупированных территорий, но и всех остальных украинцев, даже за отличающийся от официального взгляд на историю и смелость иметь в голове "картину мира", не совпадающую с официальной - http://pauluskp.com/news/0b184089c.
Так что закон о военных преступниках, исключающий гражданских - это довольно серьезное продвижение здравого смысла в борьбе с маразмом. Важный шаг в сторону от совка - к цивилизации и европейским ценностям.
Украина уже давно признаёт юрисдикцию Международного уголовного суда в Гааге (да, того самого) по событиям на Майдане, в Крыму и на Донбассе, а международное законодательство давно определилось с тем, что такое военные преступления. По новому законопроекту, Украина задерживает подозреваемых и, если наши суды их не осудят, передает в Гаагу. А там разберутся - лучше, чем где-либо.
Совершивших военные преступления и задержанных граждан Украины осудим или отправим в Гаагу сами, а россиян и наемников из других стран объявят в международный розыск.
Причем, за обычные уголовные преступления, связанные с войной и совершенные во время "антитеррористической операции", предлагается не наказывать - при соблюдении определенных условий (прекратил сопротивление, сдал оружие).
Но и у этого законопроекта есть один существенный минус, очень серьезная недоработка.
Дело в том, что военными преступниками могут стать представители всех сторон. И в этом ничего плохого нет, если военнослужащий ВСУ совершил военное преступление, то его тоже нужно наказывать в Украине или выдавать в Гаагу.
Но я поинтересовался у авторов законопроекта - как будут оцениваться действия партизан на оккупированных территориях? К примеру, тех, что расстреляли помощника Пушилина на бульваре Пушкина в Донецке - http://pauluskp.com/news/173f8f0f3. Или подростков из Ясиноватой, взрывавших кроме военных целей еще и ментовские автомобили - http://pauluskp.com/news/801826a74. Партизанское движение на оккупированных Россией территориях Украины развито сильнее, чем на тех же территориях во время немецкой оккупации. Это факт.
Коммунистам приходилось придумывать мифы о молодогвардейцах, так как в реальной жизни за ГУЛАГ без принуждения никто бороться не хотел, даже против такой же диктатуры, которая, впрочем, уничтожила в разы меньше людей. А вот репрессивному и депрессивному российскому оккупационному режиму на Донбассе сопротивляются многие, ведь даже по сравнению с коррумпированным украинским государством Россия принесла и силой навязала совсем уж беспросветный мрак.
Авторы законопроекта ответили мне, что действия участников сопротивления российской оккупации по международному законодательству будут оцениваться на общих основаниях, ведь партизаны Донбасса и Крыма до сих пор никак не отражены в нашем законодательстве.
В старых законах присутствуют только такие формулировки:
"военнослужащих , партизан , подпольщиков , погибших ( пропавших без вести) во время участия в боевых действиях в период Великой Отечественной войны и военных действий и конфликтов на территории других государств".
То есть, только Вторая мировая и "интернационалисты". О партизанах нынешней войны закона попросту нет. Юридически они никто. Получается, их тоже можно будет задерживать, судить здесь или выдавать в Гаагу на общих основаниях.
Я считаю, что этот вопрос должен быть предельно ясно и подробно отражен в отдельном законе.
Украинские партизаны должны быть стопроцентно защищены, а их статус однозначно определен - с запретом уголовного преследования. Хотя да - они убивали представителей оккупационной администрации (не только военных) и разрушали не только военную инфраструктуру в условиях фактической войны, интервенции и оккупации, которые юридически до сих пор не оформлены.
К примеру, партизаны из разных групп повредили жилой дом во время убийства "Моторолы" и бывшее здание учебного заведения во время убийства "Гиви". Взрывали гражданский автомобиль Пушилина возле гражданского здания Донецкой ОГА и убили помощника Пушилина на гражданском автомобиле в гражданском синем пиджаке, на оживленной улице в центре города (теракт?). Даже убивали ментов, которых потом награждал Порошенко - http://pauluskp.com/news/683524453.
Эти люди, в основном жители Донбасса, первыми вступили в вооруженную борьбу с российскими оккупантами - и многие продолжают эту борьбу до сих пор. Несмотря на очевидное предательство и сотрудничество правительства Украины с россиянами, несмотря на вполне официальную и хорошо организованную передачу территорий оккупанту. Несмотря на отсутствие государственной поддержки и туманные перспективы. Они сражались и продолжают сражаться за свою страну, за освобождение от врага своих городов и сел, за свои дома.
Наш долг добиться того, чтобы партизаны были надежно защищены украинским законодательством.
Поэтому, да - в новом законопроекте есть здравый смысл, заключающийся в обращении к международному законодательству и международному правосудию, исключающему поиск врагов народа среди гражданских. Но если после его принятия Украина начнет преследовать и выдавать в Гаагу украинских партизан - это предательство поддерживать нельзя.
Ну и совет украинским партизанам, хотя они и так знают - при нынешних обстоятельствах лучше молчать и никому ничего не рассказывать. Сейчас, с точки зрения Украины, вы уголовники, террористы или даже военные преступники.
Пока что в новом законопроекте предлагается освободить от уголовной ответственности всех, кто совершал действия с признаками уголовного преступления в связи с вооруженной агрессией РФ (кроме военных преступлений):
Стаття 6. Звільнити від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених цим Законом, осіб, які вчинили в період з 20 лютого 2014 року по день завершення антитерористичної операції включно на території Донецької, Луганської областей, на якій проводилась антитерористична операція, діяння, що містять ознаки злочинів (за виключенням воєнних злочинів), передбачених Кримінальним кодексом України та пов’язані зі збройною агресією Російської Федерації, збройним конфліктом або проведенням антитерористичної операції.
Особи, зазначені в частині першій цієї статті, звільняються від кримінальної відповідальності за умови, що вони до спливу місяця з моменту завершення антитерористичної операції звільнили або не утримують заручників, добровільно здали державним органам або не зберігають вогнепальну зброю, бойові припаси, вибухові речовини, вибухові пристрої, військову техніку, не займають будівлі, приміщення державних органів і органів місцевого самоврядування та не беруть участі у блокуванні роботи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій у Донецькій та Луганській областях, про що подали відповідну заяву в орган досудового розслідування, який здійснює кримінальне провадження.
Закрити відповідні кримінальні провадження.
Однако, далее перечисляются военные преступления, в числе которых есть умышленное убийство и нападение на гражданских лиц, не принимающих непосредственного участия в военном конфликте, то есть убийцы ментов-предателей и помощника Пушилина - тоже военные преступники?
Стаття 3. Перелік воєнних злочинів.
1. Грубі порушення Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, а саме будь-які із діянь проти осіб чи майна:
1) умисне вбивство;
2) тортури чи нелюдське поводження, включаючи біологічні експерименти;
3) умисне завдання сильних страждань чи нанесення важких тілесних ушкоджень;
4) незаконне, безглузде та значне за обсягами знищення чи привласнення майна, що не викликане воєнною необхідністю;
5) примушування військовополоненого чи іншої особи, яка користується міжнародним захистом, служити у збройних силах ворожої сторони;
6) умисне позбавлення військовополоненого чи іншої особи, яка користується міжнародним захистом, права на справедливий та звичайний судовий процес;
7) незаконне обмеження свободи;
8) взяття заручників.
2. Інші серйозні порушення законів та звичаїв війни:
1) умисний цілеспрямований напад на цивільне населення чи окремих цивільних осіб, які не беруть безпосередньої участі у воєнних діях;
2) умисний напад на цивільні об’єкти, тобто об’єкти, які не є воєнними цілями;
3) цілеспрямоване нанесення ударів по персоналу, об’єктам, матеріалам, підрозділам чи транспортним засобам, задіяним у наданні гуманітарної допомоги чи місії по підтриманню миру відповідно до Статуту ООН, поки вони мають право на захист, яким користуються цивільні особи чи цивільні об’єкти за міжнародним правом збройних конфліктів;
4) умисне здійснення нападу, коли відомо, що такий напад стане причиною випадкової загибелі чи травмування цивільних осіб чи завдаватиме шкоди їх майну, цивільним об’єктам чи спричинить загальну, довготривалу та серйозну шкоду навколишньому середовищу, що не можна буде пояснити конкретною чи очікуваною воєнною перевагою внаслідок таких дій в цілому;
5) напад на незахищені та такі, що не є воєнними цілями, міста, села, жилі приміщення чи будівлі чи їх обстріл із застосування будь-яких засобів;
6) вбивство чи поранення комбатанта, який склавши зброю чи не маючи більше засобів захисту, здався у полон;
7) неналежне використання прапору тимчасового перемир'я або переговорів (білого прапору), національного прапору чи військових відзнак та форми ворожої сторони чи ООН, а також емблем, передбачених Женевськими конвенціями, що призвело до загибелі людей чи завдання їм тяжких тілесних ушкоджень;
8) пряме або непряме переміщення окупаційною державою частини її власного цивільного населення на окуповану нею територію, чи депортація або переміщення частини чи всього населення окупованої території як в межах відповідної території, так і за її межі;
9) умисне нанесення ударів по будівлям, що мають релігійне, освітнє, культурне, наукове чи благодійне призначення, історичним пам’яткам, госпіталям та місцям зосередження хворих та поранених, за умови, що вони не є воєнними цілями;
10) завдання особам, які підпорядковані ворожій стороні, фізичних травмувань чи проведення над ними медичних чи наукових експериментів будь-якого виду, які не виправдані необхідністю медичного, стоматологічного чи іншого лікування відповідної особи і не здійснюються в її інтересах, і які спричиняють смерть чи серйозно загрожують здоров’ю такої особи чи осіб;
11) підступне вбивство чи поранення осіб, які є громадянами протилежної сторони конфлікту чи представниками ворожої армії;
12) заява про те, що пощади нікому не буде;
13) знищення або захоплення ворожого майна за виключенням випадків, коли таке знищення або захоплення викликане воєнною необхідністю;
14) заява про відміну, призупинення чи недопустимість в суді прав та позовів громадян протилежної сторони;
15) примушування громадян протилежної сторони до участі у воєнних діях проти їх власної держави, навіть, якщо вони знаходились на службі воюючої сторони до початку війни;
16) пограбування міста чи населеного пункту навіть, якщо він захоплений штурмом;
17) застосування отрути чи отруєної зброї;
18) застосування задушливих, отруйних чи інших газів та будь-яких аналогічних рідин, матеріалів чи засобів;
19) застосування куль, які легко розриваються чи сплющується в тілі людини, таких, як оболончаті кулі, тверда оболонка яких не покриває всю серцевину чи має надрізи;
20) застосування зброї, боєприпасів та техніки, а також використання таких методів ведення війни, які спричиняють надмірні пошкодження чи непотрібні страждання, чи мають не вибіркову дію, що порушує норми міжнародного права збройних конфліктів, за умови, що така зброя, боєприпаси, техніка та методи ведення війни є забороненими;
21) посягання на людську гідність, в тому числі ставлення, що ображає чи принижує людську гідність;
22) зґвалтування, навертання в сексуальне рабство, примушування до проституції, примусова вагітність, примусова стерилізація та будь-які інші види сексуального насильства, що є грубими порушеннями Женевських конвенцій;
23) використання присутності цивільної особи чи іншої особи, яка користується міжнародним захистом, для захисту від воєнних дій певних пунктів, районів чи збройних сил;
24) умисне нанесення ударів по будівлям, матеріалам, медичним закладам та транспортним засобам, а також персону, які використовують відповідно до міжнародного права відзнаками, встановленими Женевськими конвенціями;
25) умисне вчинення дій, які піддають цивільне населення голоду, як способу ведення війни шляхом позбавлення його предметів, необхідних для виживання, включаючи умисне створення завад для допомоги, як це передбачено Женевськими конвенціями;
26) набір чи вербування дітей віком до п’ятнадцяти років до складу національних збройних сил чи їх використання для активної участі у збройних діях.
Думайте, дамы и господа законодатели, думайте. За каждой строчкой законов, за каждым словом и даже запятой - судьбы живых людей. В данном случае речь о лучших гражданах Украины.
Поддержать сайт - ваша помощь важна
Блог в соцсетях:
Твиттер Вконтакт Фейсбук Гуглоплюс Ютуб Инстаграм livejournal
Блог в соцсетях:
Твиттер Вконтакт Фейсбук Гуглоплюс Ютуб Инстаграм livejournal