Архив журналиста

3030   0

парашенко ведёт Украину к развалу, как и хотел путин



видео к просмотру обязательно


Звернення до Президента України та Верховної Ради України


16 липня 2015 року Верховна Рада України підтримала започаткований Президентом України процес внесення змін до Конституції України в частині децентралізації владних повноважень.

У запропонованому Президентом України законопроекті, крім норм щодо власне децентралізації та запровадження адміністративної реформи, у пункті 18 Перехідних положень передбачено, що особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом. (этот пункт отстутствует в окончательном тексте изменений, одобренном конституционной комиссией, и был вписан туда задним числом рукой парашенко-путина, а потом направлен в ВР и конституционный суд под видом оригинала, таким образом парашенко сфальсифицировал текст изменений в Конституцию - прим. блоггера)

Таке формулювання цього пункту перехідних положень стало наслідком так званих Мінських домовленостей. За своєю природою вони не є міжнародним договором і не породжують жодних юридичних зобов'язань для України. Більше того, вони суперечать загальновизнаним нормам міжнародного права, мають антиконституційний характер і фіксують односторонні політичні поступки, які нав'язує московський агресор. Включення до Конституції України та подальша реалізація вимог згаданих домовленостей щодо особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донеччини та Луганщини матиме наслідком легалізацію створених Російською Федерацією злочинних терористичних утворень "ДНР" та "ЛНР" і торуватиме шлях для проведення на окупованих територіях України місцевих виборів, надання російській мові офіційного статусу, амністування терористів, формування так званої "народної міліції", фінансування всіх видатків окупованих територій з українського бюджету тощо.

Це стане продовженням виконання плану Путіна, спрямованого на руйнацію конституційного ладу та незалежної державності України, блокування курсу нашої держави на європейську та євроатлантичну інтеграцію, її підпорядкування геополітичному диктату Росії.

Поспішне прийняття змін до Основного Закону під тиском зовнішніх сил і без належного обговорення в українському суспільстві є нехтуванням волею українського народу, якому належить виключне право визначати та змінювати конституційний лад України.

Не заперечуючи потреби у децентралізації владних повноважень і проведенні адміністративно-територіальної реформи в Україні, вважаємо, що в сьогоднішніх умовах, коли триває агресія Російської Федерації і в країні існує викликаний нею воєнний стан, будь-які зміни до Основного Закону вносити неприпустимо.

Тому вимагаємо від Президента України і Верховної Ради України оголосити мораторій на внесення будь-яких змін до Конституції України. 

Підставою для запровадження такого мораторію є вимога, яка міститься у частині 2 статті 157 Конституції України і в якій вказано, що Конституція не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану.

У цій статті йдеться не про вимогу видання Главою держави формального акту про введення воєнного стану, а про наявність умов існування такого стану. Перелік умов воєнного стану міститься у Законі України "Про правовий режим воєнного стану" від 12 травня 2015 року. Усі зазначені в ньому умови та елементи мають місце в Україні. Вони склались об'єктивно, породили притаманні такому стану правові відносини і наслідки. Підтвердженням цього є ухвалення і реалізація цілої низки законів та інших нормативних актів, які відповідають вимогам згаданого Закону.

За цих обставин: 

Президент України і Верховна Рада України мають оголосити мораторій на внесення змін до Конституції України поки з території України не будуть виведені іноземні війська, розформовані нелегальні іррегулярні збройні формування так званих "ДНР" і "ЛНР", відновлено суверенітет України на всіх тимчасово окупованих територіях держави, встановлено контроль України на всій лінії українсько-російського державного кордону.

У випадку внесення пропонованих Президентом України змін до Конституції для їхнього попереднього схвалення більшістю від конституційного складу Верховної Ради, закликаємо народних депутатів України вилучити пункт 18 перехідних положень проекту змін до Конституції України.

У разі остаточного ухвалення конституційною більшістю змін до Конституції України, які передбачатимуть законодавче встановлення особливостей самоврядування на окупованих територіях, і підписання закону про такі зміни Президентом України, неодмінно постане питання відповідальності Президента України і Верховної Ради України.

В цьому випадку ми закличемо українське суспільство до створення широкої патріотичної опозиції та активних громадянських дій, виходячи з того, що відповідно до статті 5 Конституції України саме народ є носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні. Право народу визначати і змінювати конституційний лад в Україні не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.

Закликаємо політичні партії і громадські організації, а також усіх громадян України, хто вважає неприпустимим внесення змін до Конституції України під диктат держави-агресора, підтримати це звернення.

Михайло Басараб, політолог;

Олег Березюк, голова громадської організації "Українське юридичне товариство";

В'ячеслав Брюховецький, почесний президент Національного університету "Києво-Могилянська академія", Герой України;

Володимир Василенко, доктор юридичних наук, Надзвичайний і Повноважний посол України, член Конституційної комісії;

Тарас Возняк, політолог, головний редактор Незалежного культурологічного журналу "Ї";

Сергій Дацюк, філософ;

Віктор Жердицький, банкір, фінансист, РП;

Павло Жовніренко, голова Правління Центру стратегічних досліджень;

Іван Заєць, політик, народний депутат України I-IV та VI скликань;

Андрій Клименко, журналіст, головний редактор Інтернет порталу "BlackSeaNews";

Микола Козюбра, суддя Конституційного Суду України, член Конституційної комісії;

Данило Курдельчук, Президент української іноземної юридичної колегії "Укрінюрколегія";

Левко Лук'яненко, колишній політв'язень, Герой України;

Андрій Максимець, громадський діяч, РП;

Ігор Марков, кандидат історичних наук, Інститут народознавства НАН України;

Володимир Огризко, Міністр закордонних справ України (2007-2009 рр.);

Дмитро Павличко, поет, Надзвичайний і Повноважний посол України, Герой України;

Григорій Перепелиця, доктор політичних наук

Мирослав Попович, академік, директор Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України;

Олег Рибачук, громадський діяч, засновник та керівник громадської організації "Центр UA", один з ініціаторів Громадської кампанії "Новий Громадянин".

Юрій Романенко, політолог, шеф-редактор аналітичного порталу "Хвиля";

Олександр Скіпальський, генерал-лейтенант, голова Всеукраїнського громадського об'єднання "Спілка офіцерів України";

Тарас Стецьків, політик, громадський діяч, народний депутат України I-IV та VI скликань, РП;

Вадим Трюхан, дипломат, директор Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції (2008-2010 рр.);

Степан Хмара, колишній політв'язень, Герой України;

Володимир Цибулько, письменник, політичний експерт, народний депутат України IV скликання;

Віктор Шишкін, суддя Конституційного Суду України;

Юрій Щербак, письменник, Надзвичайний і Повноважний посол України;

Ігор Юхновський, академік, Герой України;

Богдан Яременко, дипломат, голова правління благодійного фонду "Майдан Закордонних Справ";

Звернення на Фейсбуці



источник






0

    • 0
      ... 85.181
      Баян Купи-ка +31.14
      2015-08-14 16:57:01
      • 0
        ... 85.181
        Баян Купи-ка +31.14
        2015-08-14 16:59:50
        http://ccu.gov.ua/uk/doccatalog/list?currDir=281857" target=_blank">особые мнения судей КС, не поддержавших одобрение путинского проекта изменения Конституции
        Комментировать через:
        Имя:
        Отправить
      Прямой эфир
      ©2012-2015 Блогер pauluskp Все права защищены.
      Использование материалов сайта разрешается только с указанием прямой активной ссылки на сайт.